خرید کاپشن مردانه
نوشته‌های تازه
دسته‌ها
کفش مناسب پیاده روی

14 ویژگی کفش مناسب پیاده روی + 14 گزینه خرید

14 ویژگی مهم کفش مناسب پیاده روی را به همراه 14 گزینه خرید نقد آماده کرده ام. در زمینه کفش مناسب پیاده روی مردانه و زنانه تحقیقات زیادی کردم و ویژگی ها را از همین راه به دست آوردم. در کنار این اطلاعات، 14 نمونه آماده خرید از منابع فروش معتبر ایرانی پیدا کرده ام که اگر خواستید همینجا با یک کلیک کفش مناسب خودتان را بخرید. در انتخاب محصولات سعی کردم ارزش خرید و میزان کاربردی بودن را ملاک قرار دهم.

کفش مناسب پیاده روی

کفش مناسب پیاده روی را از زوایای مختلفی می توان بررسی کرد: مردانه و زنانه، ایرانی و خارجی، با بند و بدون بند، مناسب پیاده روی یکسره و طولانی و در مقابلش مناسب پیاده روی های کوتاه و بریده‌بریده روزمره، حتی با توجه به رویدادهای فرهنگی، می توان کفش مناسب اربعین هم در نظر گرفت. بررسی مقالات و منابع استاندارد داخلی و خارجی مرا به این نتیجه رساند که یک کفش خوب و مناسب برای پیاده روی باید 14 ویژگی خوب هم داشته باشد. بعد از نظم دادن و چکاندن اطلاعاتی که به دست آوردم، با خودم گفتم حالا گیریم که ما ویژگی های کفش اسپرت مردانه خوب را گفتیم، چه فایده اگر کسی نتواند کفشی که این ویژگی ها را دارد پیدا کند؟! این شد که 14 نمونه آماده به خرید را هم فراهم کردم که راحت بتوانیم خریدمان را انجام دهیم و خلاص! برویم سراغ ویژگی ها و محصولات.

راحتی

مبحث راحتی در مورد کفش های پیاده روی بسیار مهم است. کفش مناسب پیاده روی زنانه و مردانه باید از همان لحظه ای که می پوشید به خوبی جا بیفتد و در آن احساس راحتی کنید. اگر احساس ناراحتی، اصطکاک و یا زدگی پا داشتید، یعنی کفش شما مناسب نیست به همین راحتی. به همین دلیل است که مثلا این روزها کفش مردانه اینقدر خواهان دارد، چون این کفش ها راحتی زیادی فراهم می کنند، تا حدی که شخص حاضر می شود با استایل کلاسیک هم کفش اسپرت بپوشد! این مورد البته اشتباه است، شما نکنید 🙂

کفش مناسب پیاده روی شهری
کفش ورزشی مردانه Nike مدل 38733
کفش پیاده‌روی مردانه Nike مدل 38733

تناسب با پا

کفش مناسب پیاده روی طولانی باید از نظر اندازه تناسب خوبی با پای شما داشته، نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. در پنجه کفش، باید فضای کافی برای انگشتان شما وجود داشته باشد تا به راحتی و بدون احساس گرفتگی انگشتانتان حرکت کنند. 

کفش اسپرت زنانه Fashion مدل 38773
کفش پیاده‌روی زنانه Fashion مدل 38773

حمایت قوس پا

حمایت کافی از قوس کف پا برای حفظ تراز و کاهش فشار ضروری است. بنابراین زمانی که – مثلا – دنبال بهترین کفش برای پیاده روی زنانه می گردید، کفشی بخرید که سطوح مختلفی از قوس کف پا را متناسب با شکل طبیعی پای شما ارائه می‌دهد. البته چنین چیزی معمولا در بازار ایران کمیاب است. احتمالا شما تا الان ندیده اید که یک مدل کفش اسپرت زنانه با دو یا چند نوع قوس کف به فروش برسد. به همین دلیل من این بخش را به این شکل ساده سازی می کنم: کفشی بخرید که قوسش با قوس پای شما همخوان باشد.

14 ویژگی کفش مناسب پیاده روی + 14 گزینه خرید - bikoplus | Blog
کفش اسپرت مردانه Araz مدل 38689
کفش پیاده‌روی مردانه Araz مدل 38689

زیره

بهترین کفش پیاده روی زنانه ایرانی آن است که زیره اش دارای بالشتک کافی برای جذب ضربه باشد. مواد زیره مانند فوم یا ژل EVA می‌توانند به کاهش ضربه روی مفاصل شما کمک کنند. در نمونه محصولاتی که در این مطلب آورده ام زیره EVA وجود دارد. توجه داشته باشید که خودتان را بند یک کلمه یا یک برند نکنید، من این را صدقه سری تحقیقاتم فهمیدم که مهم همین است که کفش شما نتیجه را برساند، حالا هر زیره ای که می خواهد داشته باشد. 

کفش اسپرت زنانه Fashion مدل 38771
کفش پیاده‌روی زنانه Fashion مدل 38771

پایداری

معمولا افرادی که به دنبال بهترین کفش پیاده روی خارجی هستند، روی پایداری یا ثبات زیاد مانور می دهند. این ویژگی هم از زیره محکم و خوش‌طرح به دست می آید. یکی از اثرات پایداری و ثبات این است که بعد از مدتی که پیاده روی کردید، پای شما به بیرون کفش متمایل نمی شود. حتما تا الان نمونه هایی از این دست دیده اید، که پای شخص عملا بیرون کفش افتاده و درست قدم برنمی دارد. کفشی که پایداری و ثبات ارائه دهد، در درازمدت شکل راه رفتن طبیعی شما را دستخوش تغییر نمی کند. این مسئله در مدل های کفش زنانه 1402 نسبت به قدیم خیلی بهتر شده و کفش های جدید زیره های استاندارد دارند.

کفش پیاده روی هماهنگ با شکل حرکتی طبیعی پا
کفش اسپرت مردانه Araz مدل 38687
کفش پیاده‌روی مردانه Araz مدل 38687

تنفس پذیری

آن هایی که به دنبال بهترین کفش پیاده روی ایرانی هستند، اهمیت تنفس پذیری را می دانند! ایران کشوری گرم است و پای ایرانی هم همیشه از گرما در غذاب! به همین دلیل کفش هایی که تهویه خوب دارند، به خنکی و خشک نگه داشتن پاهای شما کمک می کنند و خطر ایجاد تاول و ناراحتی در طول پیاده روی طولانی را کاهش می دهند.

کفش روزمره زنانه Adidas مدل 35796
کفش روزمره و پیاده‌روی زنانه Adidas مدل 35796

دوام

کفشی را انتخاب کنید که از مواد باکیفیت ساخته شده باشد که بتواند سختی راه رفتن را تحمل کند. کفش خوب برای پیاده روی دارای مواد بادوام است و به راحتی نابود نمی شود. این مسئله برای ما ایرانی ها هم بسیار مهم است، چرا که نمی توانیم ماهی یک بار کفش بخریم و ماشاالله جوری قیمت ها جابجا می شوند که به محض خریدن کفش جدید باید برای کفش بعدی پروسه پس انداز و گرفتن وام را آغاز کنیم. در همین راستا آموزش بستن بند کفش را مطالعه کنید تا هم ظاهر زیباتری داشته باشید هم با بستن اصولی بندها، عمر کفش را افزایش دهید.

کفش پیاده روی بادوام
کفش اسپرت مردانه Skechers مدل 34077
کفش پیاده‌روی مردانه Skechers مدل 34077

انعطاف پذیری

یک کتونی مناسب پیاده روی باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا اجازه دهد پای شما به طور طبیعی در حین راه رفتن حرکت کند. کفش های خیلی سفت می توانند مانع راه رفتن و باعث ناراحتی شما شوند.

کفش روزمره مردانه Clarks مدل 37835
کفش روزمره و پیاده‌روی مردانه Clarks مدل 37835

پشت کفش

کفش مناسب پیاده روی باید پشت پاشنه شما را به خوبی حمایت و ثات را در قدم زدن فراهم کند. اگر قسمت پشت کفش طراحی خوبی داشته باشد، کفش با حرکت پای شما بهتر همراه شده و آسیب های احتمالی را تا حد زیادی کاهش می دهد. در این زمینه انواع مدل کفش جردن نمونه های خوبی محسوب می شوند هرچند که برای پیاده روی طراحی نشده اند و در اصل مناسب فعالیت های ورزشی سنگینتر (مثل بسکتبال) هستند.

کفش پیاده روی با قسمت پشتی قوی
کفش ورزشی مردانه Skechers مدل 28934
کفش پیاده‌روی مردانه Skechers مدل 28934

چسبندگی

زیره کفش مناسب پیاده روی مردانه باید چسبندگی خوبی داشته باشد تا از لیز خوردن به خصوص در شرایط مرطوب یا لغزنده جلوگیری کند.

کفش روزمره مردانه Olivia مدل 29102
کفش روزمره مردانه Olivia مدل 29102

وزن

کفش مناسب پیاده روی زنانه اگر سبک باشد می تواند با کم کردن خستگی و فشار روی پاها، پیاده روی شما را لذت بخش تر کند. دقیقا مثل کفش مناسب باشگاه که به خاطر کاربردش (فعالیت ورزشی) روی وزنش تمرکز زیادی می شود.

کفش پیاده روی سبک
کفش اسپرت مردانه Araz مدل 38688
کفش پیاده‌روی مردانه Araz مدل 38688

حفاظت از انگشتان پا

یک کفش مناسب پیاده روی طولانی در ناحیه انگشتان پا، تقویت‌شده است و می تواند از انگشتانتان در برابر ضربه های تصادفی محافظت کند.

کفش روزمره مردانه Calvin Klein مدل 38756
کفش روزمره مردانه Calvin Klein مدل 38756

قابلیت تنظیم

یک توصیه داشته باشم؟ دنبال بهترین کفش پیاده روی زنانه بدون بند نگردید. چون کفش خوب برای پیاده روی، کفشی است که قابلیت تنظیم داشته باشد. خواه این قابلیت با بند باشد، یا چسب باشد، و یا به واسطه کششی بودن جنس بدنه کفش قابلیت تنظیم خودکار داشته باشد. حتی کفش مون واکر که به تازگی وارد بازار شده هم قابلیت تنظیم دارد تا افراد بتوانند راحت از آن استفاده کنند.

کفش پیاده روی با قابلیت تنظیم
کفش ورزشی مردانه Skechers مدل 38706
کفش پیاده‌روی مردانه Skechers مدل 38706

تناسب با فعالیت مورد نظر

برای انتخاب کفش مناسب، نوع پیاده روی خود را در نظر بگیرید. پیاده روی در دامنه کوه با پیاده روی داخل پارک فرق می کند. اگر در مسیرهای ناهموار قدم می زنید، ممکن است به کفش‌هایی با کفی خاص و رویه ای که از قوزک پا حمایت بیشتری کند، نیاز داشته باشید؛ در حالی که کفش‌ پیاده‌روی معمولی در شهر قطعا شکل متفاوتی خواهد داشت.

کفش مردانه Skechers مدل 36883
کفش پیاده‌روی مردانه Skechers مدل 36883

سخن آخر

برای انتخاب کفش مناسب پیاده روی ابتدا به مسیر کلی پیاده روی خود دقت کنید. ببینید که شما برای چه کاری کفش پیاده روی می خواهید… آیا قصد دارید پیاده روی اربعین بروید؟ آیا می خواهید گاهی در پارک قدم بزنید؟ آیا پیاده روی در طبیعت و در مسیر خاکی را دوست دارید؟ وقتی این مسئله مشخص شد، به ویژگی هایی که گفتم دقت کنید و ببینید که کفش مورد نظر شما این ویژگی ها را دارد یا خیر. خودتان را درگیر اسامی و برندها و اجزای خاص هم نکنید. همین که کفش شما راحتی، حمایت و حفاظت لازم را فراهم کند کافیست.

امتیاز post
اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *