خرید کاپشن مردانه
نوشته‌های تازه
دسته‌ها
سایز کفش مردانه برای خرید اینترنتی کفش

جدول سایزبندی کفش؛ خرید اینترنتی کفش با سایز دقیق!

در این قسمت جدول سایز کفش مردانه را بر اساس 3 معیار ایرانی، انگلیسی و آمریکایی آورده ایم. پیشنهاد می کنیم این «راهنمای سایز کفش» را در تلفن همراه ذخیره داشته باشید تا موقع خرید اینترنتی کفش با خیال راحت و بدون استرس از آن کمک بگیرید.

جدول سایز کفش مردانه

جدول سایزبندی کفش؛ خرید اینترنتی کفش با سایز دقیق! - bikoplus | Blog
طول کف پا به سانتی مترسایز ایرانی
24.440
24.840.5
25.441
25.741.5
2642
26.742.5
2743
27.343.5
27.944
28.344.5
28.645
29.446

جدول سایز کفش زنانه

جدول سایزبندی کفش؛ خرید اینترنتی کفش با سایز دقیق! - bikoplus | Blog
طول کف پا به سانتی مترسایز ایرانی
20.835
21.335.5
22.236
22.536.5
2337
23.537.5
23.838
24.138.5
24.639
25.440
25.940.5
26.341
26.741.5
27.142

سایز در زمان خرید کفش مردانه و زنانه خیلی مهم است. مخصوصا خرید اینترنتی. در پایین می توانید در قرعه کشی تخفیف ویژه شرکت کنید و در ادامه در مورد راهنمای سایز کفش بیشتر بخوانید.

این پایین شماره  موبایل و سایز پات رو بزن تا وارد قرعه کشی بشی:

جدول سایزبندی کفش؛ خرید اینترنتی کفش با سایز دقیق! - bikoplus | Blog

راهنمای سایز کفش چیست؟

راهنمای سایز کفش کمک می کند تا کالایی را خریداری کنید که متناسب با طول کف پاهایتان است و در تعیین سایز استاندارد کفش زنانه و مردانه اطلاعات دقیقی ارائه می دهد. برای تشخیص سایز کفش مردانه و زنانه ابتدا باید طول کف پاهایتان را اندازه گیری کنید بعد داده ها را با راهنما مطابقت دهید و برای خرید اقدام کنید، تقریبا مشابه کاری که برای ایجاد جدول سایز بندی لباس انجام می دهید اما با مراحل کمتر. نکات اصولی در تعیین اندازه پاها عبارت اند از:

فرمول محاسبه سایز پای بزرگسالان

برای این کار لازم است پاها را روی کاغذی صاف قرار دهید و با یک خودکار خط دور پاها را ترسیم کنید؛ سپس متر را بردارید و فاصله انگشت شست تا پاشنه را اندازه گیری نمایید. عدد به دست آمده را با 2 جمع کنید و حاصل را در 3 ضرب نمایید. در نهایت جواب را بر 2 تقسیم کنید. این کار را برای هردو پا انجام دهید.


در بعضی افراد اندازه پای راست و چپ باهم برابر نیست؛ بنابراین باید میانگین اندازه پاها را برای سایزبندی کفش در نظر بگیرید. یادتان باشد اگر سایز پا بین دو عدد قرار گرفت، عدد بزرگتر را در راهنما به عنوان سایز مناسب در نظر بگیرید.

جدول سایزبندی کفش؛ خرید اینترنتی کفش با سایز دقیق! - bikoplus | Blog

فرمول محاسبه سایز پای کودکان

در این روش هم طول کف پای کودک را اندازه بگیرید و حاصل را با 1 جمع کنید. از آنجایی که کودک در سن رشد قرار دارد و برعکس بزرگسالان همیشه جوراب می پوشد، پس لازم است برای میزان استاندارد عدد بزرگتر را در راهنما انتخاب کنید.

زمان مناسب اندازه گیری سایز پا

فراموش نکنید بهترین زمان مناسب برای اندازه طول کف پا، ساعات پایانی روز است؛ زمانی که از سرکار یا باشگاه به خانه آمده اید و اندازه پاها به خاطر تورم بزرگتر از حالت طبیعی شده است. بنابراین در راهنمای «سایزبندی کفش» مردانه و زنانه این نکته را به خاطر داشته باشید.

جدول سایزبندی کفش به چه معناست؟

هر فروشگاه و برندی راهنمای سایز کفش خود را دارد؛ اما یک سری جدول تحت عنوان «جدول سایز کفش» مطرح هستند که به صورت بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند برای مثال چارت سایز کفش uk یا همان مقیاس انگلیسی یکی از معروف ترین آن هاست. دو نوع جدول اندازه کفش که برای آقایان و خانم ها مورد استفاده قرار می گیرند در ادامه آمده است:

جدول سایزبندی کفش؛ خرید اینترنتی کفش با سایز دقیق! - bikoplus | Blog

این پایین شماره موبایل و سایز پات رو بزن تا وارد قرعه کشی بشی:

نتیجه گیری

مطالعه راهنمای سایز کفش، مهمترین قدم موقع خرید اینترنتی انواع کفش و نیم بوت به شمار می آید. برای حفظ سلامتی و آرامشتان از بررسی سایزبندی کفش غافل نشوید؛ حتماً سایز پاهایتان را اندازه گیری کنید و با جدول سایز کفش تطبیق دهید.

سؤالات متداول

نکته اساسی برای اندازه گیری سایز پا طول است؛ اما در بعضی افراد پنجه پاها بزرگتر از حد طبیعی است یا به خاطر اضافه وزن کمی پهن شده است. این افراد لازم است علاوه بر مطالعه جدول سایز کفش از جدول های استاندارد کفش بر اساس طول پنجه پا هم استفاده کنند.

معمولاً معیارهای ایرانی و انگلیسی بیشترین کاربرد را برای خرید آنلاین کفش دارند و در راهنمای بسیاری از فروشگاه ها از آن ها استفاده شده است.

امتیاز post
اشتراک گذاری

6 پاسخ

 1. اصلا با جدول ارایه شده همخوانی ندارد خودت هم برای یکبار شده بشین مطلبی که نوشتی رو چک کن بعد انتشار بده
  + 2
  *3
  /2
  درست در نمیاد

  1. من کنجکاو شدم رفتم خودم چک کردم و دو تا سایز پای زنانه و مردانه رو داخل فرمول قرار دادم اوکی بودا

 2. ببخشید من سایز پا و شماره ام را زدم اما گزینه مرد یا زن را اشتباه انتخاب کرد
  و دوباره فرستادم.ممنون🦋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *