خرید کاپشن مردانه
نوشته‌های تازه
دسته‌ها
قبل
بعدی
جدیدترین اکسسوری آشپزخانه

5 اکسسوری آشپزخانه که باید داشته باشید

اکسسوری آشپزخانه چیست؟ در این مطلب 5 تا از جدیدترین اکسسوری آشپزخانه را معرفی می کنم تا برای منزل خود تهیه کنید و لذتش را ببرید. این اکسسوری ها ارزان اما کاربردی هستند و وقتی که از آن ها استفاده کنید اولین چیزی که می گویید این است که «چرا تا الان از اینا نخریده بودم»! با من همراه باشید.

5 اکسسوری کاربردی

اکسسوری آشپزخانه طیف گسترده ای از وسایل را در بر می گیرد. از کوچکترین و بدیهی‌ترین وسایل مثل قاشق و چنگال و چاقو تا لوازم بزرگتر مثل سطل زباله. برخی از محصولات آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردارند در حالی که بعضی دیگر ممکن است کمتر مهم یا کاربردی باشند. از 5 وسیله ای که من انتخاب کردم، 4 عدد کاربردی و یکی صرفا گزینه سلیقه ای و دلخواه است که اگر دوست داشته باشید تهیه می کنید.

شلف کشویی

اگر بپرسید اکسسوری آشپزخانه چیست من می گویم اکسسوری آشپزخانه یعنی شلف کشویی که یکی از لوازم کاربردی خانه و آشپزخانه است. شلف کشویی یکی از بهترین و در عین حال ناشناخته‌ترین ابزارهای آشپزخانه است. با این وسیله شما می توانید بیشترین استفاده را از فضاهای مختلف داشته باشید. کارکرد شلف کشویی به این شکل است که فضای آزاد و غیرقابل استفاده‌ی بالای هر طبقه را به فضای قابل استفاده تبدیل می کند و همین مسئله باعث می شود که شلف کشویی یکی از مهمترین و واجبترین اکسسوری های آشپزخانه باشد.

شلف کشو داخل یخچال Alma مدل 37408
شلف کشو داخل یخچال Alma مدل 37408
اکسسوری آشپزخانه

شلف یخچال یک اکسسوری آشپزخانه مشابه شلف کشویی است با این تفاوت که به صورت اختصاصی برای یخچال تهیه شده. شلف کشویی در فضای یخچال بسیار کاربرد دارد چرا که معمولا فضای سقف هر طبقه خالی می ماند. این وسیله آنقدر کاربردی است که در لیست جهیزیه کامل عروس هم می آید.

شلف یخچال Enzo مدل 37194
شلف یخچال Enzo مدل 37194

بانکه

بانکه جدیدترین اکسسوری آشپزخانه نیست اما قطعا یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه است. در واقع این وسیله کاملا شناخته شده و رایج است اما آنقدر اهمیت دارد که نتوانستم آن را در این لیست قرار ندهم. به طور کلی ابزارهایی که در رابطه با ذخیره سازی هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردارند. برای هر آشپزخانه ایرانی، از کوچک و ساده تا بزرگ و لاکچری، بانکه ابزاریست که می تواند نقش بااهمیتی ارائه دهد.

بانکه سه تایی Marlon مدل 28493
بانکه سه تایی Marlon مدل 28493
جدیدترین اکسسوری آشپزخانه
5 اکسسوری آشپزخانه که باید داشته باشید - bikoplus | Blog
بانکه Denver مدل 28494

باکس لباسشویی

یکی از انواع نظم دهنده خانه و اشپزخانه و اکسسوری های نسبتا جدید، باکس لباسشویی است که لباس های کثیف داخل آن قرار می گیرند. این باکس ها علی رغم سادگی کاربردشان، خیلی مفید واقع می شوند. در واقع نظمی که این ابزار ساده به فضای منزل می بخشد و ارزش پنهانی که به شما می رساند باعث می شود هیچوقت آن را نبینید. هر چند اگر وجود نداشته باشد، متوجه می شوید!

5 اکسسوری آشپزخانه که باید داشته باشید - bikoplus | Blog
باکس لباسشویی Pink مدل 26501
5 اکسسوری آشپزخانه که باید داشته باشید - bikoplus | Blog

زیرقابلمه‌ای

زیرقابلمه ای یکی از اقلام لیست وسایل آشپزخانه عروس و یکی از آن ابزارهاییست که اگر کسی بپرسد اکسسوری آشپزخانه چیست می توانید با رسم شکل آن را نشان دهید! قدیم ها از پارچه یا ظرف یا دستگیره به عنوان زیرقابلمه ای استفاده می کردند. این گزینه های بدی هایی داشتند، مثلا این که قابلمه پر روی ظرف ممکن بود سر بخورد و چپه شود. زیرقابلمه ای های جدید از جنس سیلیکون مقاوم در برابر حرارت هستند و با رنگ های متنوع و جذابی که دارند از یک اکسسوری ساده تبدیل به زینت آشپزخانه می شوند.

زیرقابلمه ای سیلیکونی Denver مدل 26393
زیرقابلمه ای سیلیکونی Denver مدل 26393

استیکر

جدیدترین اکسسوری آشپزخانه همیشه نباید یک وسیله کاربردی باشد، گاهی اوقات وسیله ای که مد نظر شماست، صرفا جنبه دکوری دارد به این دلیل که می تواند حال و هوای کنج کوچکی از آشپزخانه را عوض کند. توجه داشته باشید که روح یک فضا به اندازه جسمش اهمیت دارد.

استیکر آشپزخانه Alma مدل 26417
استیکر آشپزخانه Alma مدل 26417

دسته بندی و لیست اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری‌های آشپزخانه به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند، که هر یک وظایف و کاربردهای خاص خود را دارند. اکسسوری یعنی لوازم جانبی، لوازمی که اگرچه وجودشان یک ویژگی یا کارایی خاص را ایجاد می کند یا بهبود می بخشد، اما نبودنشان هم به معنی خلل در کارکرد اصلی نیست. با این تعریف، اکسسوری آشپزخانه شامل مواردی می شود که اگر نباشند، کارکرد اصلی آشپزخانه به مشکل می خورد. به همین دلیل اکسسوری می تواند در دسته های مختلف باشد که هر یک می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • اکسسوری روی کابینت و داخل کابینت
  • آبچکان
  • شلف کشویی
  • انواع سبد نگهداری وسایل
  • انواع آویز وسایل آشپزخانه
  • تقسیم کننده فضای کابینت
  • شیشه های نگهداری مواد خوراکی
  • نظم دهنده کشو
  • سطل زباله ریلی

کلام آخر

امیدوارم از این 5 اکسسوری که معرفی کردم لذت برده باشید، اگر شما تجربه استفاده از یکی از این وسایل را دارید لطفا نظرتان را بنویسید و تجربه خود را با ما و بقیه خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. ممنونم.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *